اخبار سیاسی

تبدیل یک خواهر به رهبر عزیز

کیم یو جونگ خواهر 32 ساله رهبر کره شمالی که این روزها بیش برادرش در صفحه های خبری دنیا دیده می گردد، در هفته های گذشته به دفعات کره جنوبی را تهدید کرد.

24 مرداد 1399

استفاده حداکثری شهروندان از ماسک در شهر زیر زمینی

نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: برای اجرا شدن صد درصدی مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا از همراهی هر ارگان و سازمانی برای فرهنگ سازی بیشتر اجرای این مصوبات استقبال می کنیم.

21 مرداد 1399

درآمد حاصل از بورس معاف از مالیات است

به گزارش خبرنگاران، محمود علیزاده گفت: اخذ مالیات از محل درآمدهای حاصل از فعالیت در بورس، منتفی است.

20 مرداد 1399

بایدن: می ترسم مجبور شویم ترامپ را به زور از کاخ سفید بیرون کنیم

جو بایدن با هشدار نسبت به مداخله بالقوه در انتخابات نوامبر تاکید کرد: ترامپ برای پیروزی در انتخابات از طریق ابزارهای غیرقانونی تلاش می کند.

19 مرداد 1399

قدردانی ریاض از لندن به دلیل اعزام نیرو و تجهیزات نظامی

معاون وزیر دفاع عربستان سعودی از لندن به دلیل اعزام نیروی نظامی و سامانه های دفاعی به این کشور قدردانی کرد.

18 مرداد 1399

بهبودی بیش از سه میلیون و دویست هزار نفرمبتلا به کرونا در دنیا

بر اساس آخرین آمار منتشره از سازمان دنیای بهداشت، تا این لحظه تعداد شش میلیون و ششصد و نود و هشت هزار و سیصد و هفتاد نفر در دنیا به کرونا مبتلا شده اند.

17 مرداد 1399

از فردا طرح ترافیک اجرا می شود

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین محمدی رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل شهرداری تهران، درخصوص اجرای طرح ترافیک در تهران گفت: براساس آنچه شهردار تهران گفته است طرح ترافیک از صبح روز 17 خرداد به اجرا درخواهد آمد.

16 مرداد 1399

جهان اسکیزوفرنیک

هر بیماری جسمانی به ویژه مغزى می تواند نفی خصوصیاتی از ماهیت انسانی باشد که از طریق آن می توان به اهمیت ماهیت آن خصوصیات از دست رفته پی برد. برای قرن ها، اسکیزوفرنی، بیماری مهمی با عللی مجهول بود.

15 مرداد 1399

دلیل اصرار ترامپ برای فروش سلاح به سعودی ها چیست؟

ایسنا نوشت: به رغم درگیری این روزهای آمریکا با آشوب های مربوط به خشونت نژادی و همه گیری ویروس، رئیس جمهوری این کشور اما دنبال استفاده از غفلت عمومی و دور زدن دوباره کنگره حهت فروش سلاح بیشتر به عربستان است و در این راه به بهانه تکراری اش یعنی تهدید ایران...

14 مرداد 1399

فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مسئول سرکوب اعتراضات شد

سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد به دستور رئیس جمهور آمریکا یک ستاد مرکزی برای مهار اعتراضات گسترده اخیر در این کشور راه اندازی خواهد شد و فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مسئول اداره این ستاد خواهد بود.

12 مرداد 1399

خبرنگاران معاون استاندار فارس برای تعیین تکلیف شرایط کتابخانه مرکزی شیراز مهلت تعیین کرد

شیراز-خبرنگاران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با انتقاد از طولانی شدن مشخص تکلیف زمین کتابخانه مرکزی شیراز، گفت: با توجه به صبغه فرهنگی این شهر انتظار می رود همه دستگاه ها در این زمینه همکاری نمایند و مرحله واگذاری زمین را در روزهای آینده...

12 مرداد 1399

جنگ اعتبارنامه ها در مجلس

با آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بررسی اعتبارنامه های کنندگان در دستور کار قرار گرفته است. امروز اعلام شد که شعب 15 گانه اعتبار نامه 173 کننده را تائید کرده اند و اعتبارنامه سه کننده مورد تائید قرار نگرفته است. به این ترتیب این سه کننده می...

10 مرداد 1399

کویت قرنطینه را تمدید نمی کند

وزیر کشور کویت اعلام کرد دولت قصد تمدید قرنطینه در راستای مقابله با کرونا را ندارد.

9 مرداد 1399

ابتلا به کرونا بر بینایی اثر می گذارد؟

هر چند کارشناسان پزشکی چنین باوری ندارند. به گفته متخصصان برجسته جهان در بیمارستان چشم پزشکی مورفیلدز داده های کافی برای اثبات این ادعا که ویروس کرونا می تواند عاملی برای مسائل بینایی باشد در دست نیست.

8 مرداد 1399

رضایی: تهدید کرونا را می توان به فرصت تبدیل کرد، بیکاری در دوران پساکرونا

منتخب مجلس یازدهم گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور، تعداد افراد بیکار در کشور افزایش یافت و مردم با مسائل معیشتی متعددی درگیر شدند.

20 تیر 1399

اشرف غنی دستور حملات تهاجمی داد

حملات تروریستی افغانستان محکومیت گسترده ملی و بین المللی را در پی داشت و رییس جمهور این کشور نیز در واکنش، به ارتش دستور حملات تهاجمی داد.

19 تیر 1399

بازار بورس زیر ذره بین پلیس امنیت مالی

رئیس پلیس امنیت مالی ناجا گفت: با توجه به استقبال مردم از بازار بورس، پلیس امنیت مالی چالش های پیش روی این بازار را رصد می نماید تا از هرگونه سوءاستفاده های احتمالی از سوی افراد سودجو در این بازار جلوگیری گردد.

17 تیر 1399

نجف دریابندری مترجم عظیم کشورمان درگذشت

نجف دریابندری مترجم و البته نویسنده کتاب مستطاب آشپزی روز چهاردهم اردیبهشت ماه 1399 در سن 91 سالگی بر اثر کهولت سن درگذشت. او یکی از بهترین مترجمان ایرانی بود که ترجمه هایش به دلیل نثر روان دریابندری هوادار زیادی میان کتاب خوان ها داشت.

11 تیر 1399

خبرنگاران حاجی میرزایی: بسته های آموزشی برای دانش آموزان مناطق محروم ارسال می شود

تهران- خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در مناطقی که ابزار استفاده از شبکه شاد وجود ندارد، علاوه بر ارسال بسته های آموزشی، معلمان با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی، مسائل آموزشی و درسی دانش آموزان را رفع می کنند.

4 تیر 1399

پمپئو: چین بازار فروش حیوانات زنده را تعطیل کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در ادامه تلاش برای مقصر جلوه دادن چین به رواج دادن ویروس کرونا، از این کشور خواست تا بازارهای فروش حیوانات زنده را برای همیشه تعطیل کند.

3 تیر 1399
تعداد: (134)