اخبار و رویدادها

تبدیل یک خواهر به رهبر عزیز

کیم یو جونگ خواهر 32 ساله رهبر کره شمالی که این روزها بیش برادرش در صفحه های خبری دنیا دیده می گردد، در هفته های گذشته به دفعات کره جنوبی را تهدید کرد.

24 مرداد 1399

6 گزینه برای رونالدو در صورت ترک یوونتوس!

کریستیانو رونالدو ممکن است یوونتوس را در تابستان سال جاری ترک کند، موضوع جنجالی که این روز ها در رسانه های مختلف دنیا منتشر شده است.

22 مرداد 1399

استفاده حداکثری شهروندان از ماسک در شهر زیر زمینی

نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: برای اجرا شدن صد درصدی مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا از همراهی هر ارگان و سازمانی برای فرهنگ سازی بیشتر اجرای این مصوبات استقبال می کنیم.

21 مرداد 1399

خبرنگاران سرعت وزش باد در اشنویه به 86 کیلومتر در ساعت رسید

مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: سرعت وزش باد در اشنویه به 86 کیلومتر بر ساعت رسید که بیشترین سرعت وزش باد طی 24 ساعت گذشته در آذربایجان غربی است.

20 مرداد 1399

درآمد حاصل از بورس معاف از مالیات است

به گزارش خبرنگاران، محمود علیزاده گفت: اخذ مالیات از محل درآمدهای حاصل از فعالیت در بورس، منتفی است.

20 مرداد 1399

بایدن: می ترسم مجبور شویم ترامپ را به زور از کاخ سفید بیرون کنیم

جو بایدن با هشدار نسبت به مداخله بالقوه در انتخابات نوامبر تاکید کرد: ترامپ برای پیروزی در انتخابات از طریق ابزارهای غیرقانونی تلاش می کند.

19 مرداد 1399

تفاوت بتن کن با چکش تخریب چیست؟ ویژگی های هر کدام

مواقعی وجود دارد که یک دریل معمولی به کار نمی آید، به عنوان مثال، وقتی شما نیاز به سوارخ کردن بتن دارید، به یک ابزار تخصصی تر نیاز دارید. این زمانی است که شما می توانید یک بتن کن یا چکش تخریب را انتخاب کنید. در حالی که بازار ساختمان اغلب این دو ابزار را...

18 مرداد 1399

قدردانی ریاض از لندن به دلیل اعزام نیرو و تجهیزات نظامی

معاون وزیر دفاع عربستان سعودی از لندن به دلیل اعزام نیروی نظامی و سامانه های دفاعی به این کشور قدردانی کرد.

18 مرداد 1399

بهبودی بیش از سه میلیون و دویست هزار نفرمبتلا به کرونا در دنیا

بر اساس آخرین آمار منتشره از سازمان دنیای بهداشت، تا این لحظه تعداد شش میلیون و ششصد و نود و هشت هزار و سیصد و هفتاد نفر در دنیا به کرونا مبتلا شده اند.

17 مرداد 1399

از فردا طرح ترافیک اجرا می شود

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین محمدی رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل شهرداری تهران، درخصوص اجرای طرح ترافیک در تهران گفت: براساس آنچه شهردار تهران گفته است طرح ترافیک از صبح روز 17 خرداد به اجرا درخواهد آمد.

16 مرداد 1399

جهان اسکیزوفرنیک

هر بیماری جسمانی به ویژه مغزى می تواند نفی خصوصیاتی از ماهیت انسانی باشد که از طریق آن می توان به اهمیت ماهیت آن خصوصیات از دست رفته پی برد. برای قرن ها، اسکیزوفرنی، بیماری مهمی با عللی مجهول بود.

15 مرداد 1399

شورای امنیت ملی افغانستان از آزادی 710 زندانی دیگر طالبان خبر داد

بر اساس اعلام مقامات امنیتی افغانستان، در دو روز گذشته بیش از 700 زندانی طالبان از زندان های این کشور آزاد شده اند.

14 مرداد 1399

دلیل اصرار ترامپ برای فروش سلاح به سعودی ها چیست؟

ایسنا نوشت: به رغم درگیری این روزهای آمریکا با آشوب های مربوط به خشونت نژادی و همه گیری ویروس، رئیس جمهوری این کشور اما دنبال استفاده از غفلت عمومی و دور زدن دوباره کنگره حهت فروش سلاح بیشتر به عربستان است و در این راه به بهانه تکراری اش یعنی تهدید ایران...

14 مرداد 1399

فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مسئول سرکوب اعتراضات شد

سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد به دستور رئیس جمهور آمریکا یک ستاد مرکزی برای مهار اعتراضات گسترده اخیر در این کشور راه اندازی خواهد شد و فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مسئول اداره این ستاد خواهد بود.

12 مرداد 1399

خبرنگاران معاون استاندار فارس برای تعیین تکلیف شرایط کتابخانه مرکزی شیراز مهلت تعیین کرد

شیراز-خبرنگاران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با انتقاد از طولانی شدن مشخص تکلیف زمین کتابخانه مرکزی شیراز، گفت: با توجه به صبغه فرهنگی این شهر انتظار می رود همه دستگاه ها در این زمینه همکاری نمایند و مرحله واگذاری زمین را در روزهای آینده...

12 مرداد 1399

اوضاع در بصره ملتهب شد

ایسنا نوشت: منابع خبری از تظاهرات شهروندان عراقی در استان بصره برای مجازات فاسدان و عاملان قتل معترضان خبر دادند.

11 مرداد 1399

جنگ اعتبارنامه ها در مجلس

با آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بررسی اعتبارنامه های کنندگان در دستور کار قرار گرفته است. امروز اعلام شد که شعب 15 گانه اعتبار نامه 173 کننده را تائید کرده اند و اعتبارنامه سه کننده مورد تائید قرار نگرفته است. به این ترتیب این سه کننده می...

10 مرداد 1399

14 خوراکی که هرگز نباید در یخچال نگهداری گردد

برخلاف تصور ما که می توان مواد غذایی را برای مدت طولانی در یخچال نگهداری کرد، کارشناسان معتقدند قراردادن بعضی خوراکی ها در یخچال موجب از بین رفتن طعم و مزه و در مواردی تغییر بافت آنها می گردد.

10 مرداد 1399

کویت قرنطینه را تمدید نمی کند

وزیر کشور کویت اعلام کرد دولت قصد تمدید قرنطینه در راستای مقابله با کرونا را ندارد.

9 مرداد 1399

ابتلا به کرونا بر بینایی اثر می گذارد؟

هر چند کارشناسان پزشکی چنین باوری ندارند. به گفته متخصصان برجسته جهان در بیمارستان چشم پزشکی مورفیلدز داده های کافی برای اثبات این ادعا که ویروس کرونا می تواند عاملی برای مسائل بینایی باشد در دست نیست.

8 مرداد 1399
تعداد: (534)