سلامتی و پزشکی

جزئیات فراوری داروی طب سنتیِ مقابله با کرونا

این حواشی به همین جا ختم نشد؛ به طوری که حتی بعضی گزاره های ثابت شده در این علم مانند تاثیر اسپند در از بین بردن طیفی از ویروس ها، دستمایه جنجال خبری بعضی شبکه های فارسی زبان خارجی شد.

21 تیر 1399

اشرف غنی دستور حملات تهاجمی داد

حملات تروریستی افغانستان محکومیت گسترده ملی و بین المللی را در پی داشت و رییس جمهور این کشور نیز در واکنش، به ارتش دستور حملات تهاجمی داد.

19 تیر 1399

تباس: لالیگا از سر گرفته گردد، هر روز بازی خواهیم داشت!

رئیس سازمان لیگ اسپانیا نسبت به از سرگیری بازی های این لیگ از ماه آینده ابراز امیدواری کرد و جزئیات برنامه مورد نظر این سازمان برای آغاز مجدد بازی ها را گفت.

18 تیر 1399

ادامه سوپرلیگ ترکیه از 23 خرداد ماه

بازی های بالاترین دسته از فوتبال باشگاهی کشور ترکیه از ماه آینده از سر گرفته خواهد شد.

14 تیر 1399

نجف دریابندری مترجم عظیم کشورمان درگذشت

نجف دریابندری مترجم و البته نویسنده کتاب مستطاب آشپزی روز چهاردهم اردیبهشت ماه 1399 در سن 91 سالگی بر اثر کهولت سن درگذشت. او یکی از بهترین مترجمان ایرانی بود که ترجمه هایش به دلیل نثر روان دریابندری هوادار زیادی میان کتاب خوان ها داشت.

11 تیر 1399

کرونا در خوزستان همچنان می تازد ، 165 نفر به جمع مبتلایان پیوستند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: 165 نفر دیگر در استان خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

10 تیر 1399

پژوهش تازه دانشمندان درباره کرونا در محیط های شلوغ ، تقویت فرضیه انتشار کرونا از طریق ذرات معلق در هوا

نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که در اتاق ها یا محل های شلوغی که امکان تهویه هوا در آنها وجود ندارد، ویروس کرونا زمان بیشتری در فضا باقی می ماند.

9 تیر 1399

فرماندار خاش: فاصله گذاری اجتماعی بزرگترین خدمت به مدافعان سلامت است

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بزرگترین خدمت به مدافعان عرصه سلامت بوده که با ایثار و روحیه جهادی و شجاعانه به مردم خدمت می نمایند.

6 تیر 1399

پمپئو: چین بازار فروش حیوانات زنده را تعطیل کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در ادامه تلاش برای مقصر جلوه دادن چین به رواج دادن ویروس کرونا، از این کشور خواست تا بازارهای فروش حیوانات زنده را برای همیشه تعطیل کند.

3 تیر 1399

خبرنگاران پلوسی: جمهوریخواهان مانع تصویب بودجه مقابله با کرونا هستند

تهران- خبرنگاران- رییس مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص تاخیر تصویب بودجه اضطراری مقابله با بیماری کرونا گفت: جمهوریخواهان از پذیرفتن واقعیت ها در این خصوص خودداری می نمایند.

30 خرداد 1399

حذف گزینه نخست کروات ها برای شروع دوباره رقابت های فوتبال

گزینه نخست فدراسیون فوتبال کرواسی برای آغاز دوباره رقابت های باشگاهی حذف شد.

28 خرداد 1399

خبرنگاران بهورزان، قهرمانان گمنام سلامت

کرمانشاه- خبرنگاران- بهورزان که تعدادشان به یک هزار و 43 نفر در استان کرمانشاه می رسند، در این روزهای تلخ کرونایی، کوله باری از خدمتی مضاعف و تلاشی شبانه روزی را بر دوش می کشند تا بتوانند با غربالگری و کنترل این بیماری، از رنج ابتلا به این ویروس مرگبار...

26 خرداد 1399

ترامپ بازگشایی کشور را به تصمیم فرمانداران ایالتی واگذار کرد

رئیس جمهوری آمریکا که می گفت: برای بازگشایی اقتصاد کشور اختیار تام دارد، اکنون با رونمایی از سه فاز برای این کار، تصمیم نهایی را به عهده فرمانداران ایالت ها گذاشت.

22 خرداد 1399

خبرنگاران ثبت نام در سامانه اصناف و صنایع تمدید شد

تهران- خبرنگاران- رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تمدید مهلت ثبت نام در سامانه اصناف و صنایع در جهت گام دوم فاصله گذاری اجتماعی مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

21 خرداد 1399

آمریکا خواهان فشار علیه چین درباره اطلاعات مرتبط با کرونا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از جورزالیم پست، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در سخنانی چین را متهم کرد که همچنان از انتشار اطلاعات مرتبط با ویروس کرونا که مورد احتیاج جامعه جهانی است، جلوگیری می نماید.

20 خرداد 1399

ما هم از راه دور بر تمرین کشتی گیران نظارت داریم

به گزارش خبرنگاران، یوسف عبدالسلام اف دارنده مدال های نقره کشتی آزاد المپیک و دنیا و سرمربی تیم کشتی آزاد کشور لهستان در مصاحبه با یک سایت روس گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا از راه دور به کشتی گیرانم آموزش می دهم.

15 خرداد 1399

راه حل های درمان کمبود ویتامین D

برای پیشگیری از کمبود ویتامین D در زنان باردار، ضروری است مطابق با دستورالعمل مکمل کمک مادران باردار به صورت روزانه 1000 واحد اقدام گردد.

11 خرداد 1399

خبرنگاران چرا نگران اثرات طرح فاصله گذاری هوشمند هستیم

تهران- خبرنگاران - استاد اپیدمیولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با طرح این سوال که چرا نگران اثرات طرح فاصله گذاری هوشمند هستیم، گفت: ما هنوز به سطحی از ثبات و پایداری در اپیدمی کرونا نرسیده ایم تا شدت عمل در مداخلات موثر را کاهش دهیم....

10 خرداد 1399

هجوم مردم ژاپن به فروشگاه ها پیش از اعلام شرایط اضطرار ملی

مسئولان ژاپنی از مردمی که با نگرانی به فروشگاه ها هجوم برده و در حال خرید پیش از اعلام شرایط اضطرار ملی هستند، درخواست کردند فقط اقلامی را که به آن ها احتیاج دارند خریداری نمایند.

9 خرداد 1399

جزئیات عرضه سهام شرکت های دولتی، متاثر شدن 15 درصد تولید ناخالص داخلی از کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که برآوردها حکایت از آن دارد که تولید ناخالص داخلی کشور تا 15 درصد از کرونا متاثر می شود، جزئیات عرضه سهام شرکت های دولتی در سال جاری را گفت و گفت: تلاش مان این است که 15 اردیبهشت سال جاری اولین فراخوان برای واگذاری...

8 خرداد 1399
تعداد: (110)