قطب گردشگری روستایی ایران کجاست؟

به گزارش سفر با کشتی کروز، روستاها یکی از قطب های گردشگری در هر کشوری به شمار می آیند. در ایران نیز این قطب گردشگری مربوط به استان مازندران می گردد.

قطب گردشگری روستایی ایران کجاست؟

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مازندران با طبیعت بی نظیر خود یکی از قطب های گردشگری کشور محسوب می گردد.

علی اصغر مونسان در افتتاح خانه بومگردی آوای باران در دهستان 3000 روستای یاندشت تنکابن با بیان اینکه مازندران با طبیعت بی نظیر یکی از قطب های گردشگری کشور محسوب می گردد، اظهار کرد: این استان دارای ظرفیت های بومگردی بسیاری بوده که سبب می گردد پای گردشگران خارجی به این استان باز گردد.

وی با اشاره به اینکه گردشگران خارجی گاها این واحد های بومگردی را به هتل های پنج ستاره ترجیح می دهند، توضیح داد: نزدیک شدن به آداب و رسوم جوامع محلی و آشنایی با آن باعث حرکت گردشگران خارجی به سمت این واحدها می گردد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: طبیعتگردی نیز در مازندران موضوع مهمی است که امیدواریم طبیعتگردی همانند بخش های دیگر گردشگری مازندران سرآمد باشد.

مونسان با اشاره به اینکه این نوع ظرفیت ها موجب می گردد تا گردشگری انفرادی که ایجاد اقتصاد برای مازندران نداشته تبدیل به تورهای گردشگری گردد، گفت: تورهای گردشگری عواید مالی خوبی برای جوامع محلی داشته و ایجاد اشتغال بیشتری می نماید.

سیف الله فرزانه، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران نیز در ادامه با بیان اینکه افتتاح واحدهای بومگردی در این استان در واقع شناسایی ظرفیت گردشگری روستایی و رسیدن به مقصد گردشگری است، اظهار کرد: هدف توزیع متوازن گردشگر در کشور و بازگشت به فرهنگ بومی و محلی در مازندران است.

وی اضافه نمود: در حال حاضر صد و 60 واحد بومگردی در مازندران پروانه بهره برداری داشته و در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اعلام کرد: 500 درخواست مجوز احداث واحدهای بومگردی در این استان در حال آنالیز است و امیدواریم به آن هدف که گردشگری روستایی بوده، برسیم.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی

به "قطب گردشگری روستایی ایران کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطب گردشگری روستایی ایران کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید