صعود دلار جهانی به لطف برگزیت

به گزارش سفر با کشتی کروز، پس از رای منفی مجلس انگلیس به برنامه پیشنهادی دولت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا، ارزش دلار در برابر پوند تقویت شد.

صعود دلار جهانی به لطف برگزیت

ایسنا به نقل از رویترز نوشت: با مخالفت مجدد نمایندگان مجلس انگلیس با توافق دولت این کشور و اتحادیه اروپا بر سر نحوه خروج انگلیس از این اتحادیه، اکنون قرار است مجلس انگلیس در مورد خروج بدون توافق از اتحادیه در تاریخ 29 مارس و یا تمدید مهلت خروج تا زمان رسیدن به یک توافق تعیین رأی گیری کند.

تاکویا کندا، مدیر مرکز تحقیقاتی گتیم گفت: مجلس احتمالاً با خروج بدون توافق مخالفت خواهد نمود چرا که خروج از بزرگ ترین منطقه تجاری جهان بدون رسیدن به توافقی بر سر چگونگی کار با آن در آینده، کار عاقلانه ای نخواهد بود.

در معاملات امروز، پوند با کاهش 0.65 درصدی ارزش خود به ازای 1.3089 دلار مبادله شد. اکایو سرا، کارشناس مسائل مالی در مؤسسه سوموتیمو میتوسی گفت: حتی اگر انگلیس تصمیم بگیرد که مهلت خروج از اتحادیه را تمدید کند، سوال آنجا است که این مهلت چه قدر خواهد بود و قرار است چه کاری انجام گردد تا در آن مدت توافقی حاصل گردد. بدون یک نقشه راه قابل قبول، انگلیس کار بسیار سختی برای راضی کردن رهبران اروپایی برای امتیازگیری بیشتر در پیش دارد.

از سوی دیگر اما دلار از وضعیت موجود استفاده کرد و خود را به سطوح بالاتری رساند به گونه ای که هر یورو تا 1.1283 دلار نیز عقب نشست و شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می گیرد به 96.992 واحد رسید تا بار دیگر در آستانه فتح کانال 97 واحدی قرار گیرد. در برابر ین نیز هر دلار به ازای 111.21 ین مبادله شد.

در برابر سایر ارزها، هر دلار آمریکا به ازای 69.5993 روپیه هند، 1.4182 دلار استرالیا، 1.3367 دلار کانادا، 1.0079 فرانک سوئیس و 7.7110 یوان چین مبادله شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "صعود دلار جهانی به لطف برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود دلار جهانی به لطف برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید