شناسایی 40 هزار هکتار از عرصه های کشور برای آبزی پروری

به گزارش سفر با کشتی کروز، مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور گفت: 40 هزار هکتار از عرصه های کشور برای آبزی پروری شناسایی شده است.

شناسایی 40 هزار هکتار از عرصه های کشور برای آبزی پروری

به گزارش سفر با کشتی کروز، منصوری در مراسم کلنگ زنی شهرک گلخانه ای ازنا با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اظهار کرد: در مجموعه شرکت شهرک های کشاورزی صدور مجوز برای سرمایه گذار ظرف یک روز انجام می گردد.

وی ادامه داد: مطالعات عرصه های استعدادیابی، آمایش و مطالعات مربوط به طراحی و استقرار نظام بهره برداری در شهرک های کشاورزی ازجمله وظایف شرکت شهرک های کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور گفت: در مرحله استعدادیابی کل عرصه های کشور را استعدادیابی کردیم و 273 هزار هکتار از این اراضی مناسب و مساعد کشت های گلخانه ای بود و سهم لرستان 3800 هکتار سهم لرستان دیده شده که 900 هکتار را یا تغییر دادیم یا در مرحله تغییر است و این مهم می تواند فرصت خوبی در استان باشد.

منصوری ادامه داد: یکی از تصمیمات اساسی نظام و دولت توسعه گلخانه ها در راستای افزایش بهره وری در منابع آب وخاک است. فراوری در فضای گلخانه ای ده برابر فضای باز است.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور مطرح نمود: رونق فراوری، اشتغال پایدار، توسعه صادرات و تجارت، ارزآوری و فراوری محصول سالم خارج از فصل از دیگر مزایای شهرک های گلخانه ای هستند.

وی با بیان اینکه توسعه گلخانه از عمده سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است، اضافه نمود: یکی دیگر از سیاست های این وزارتخانه توسعه آبزی پروری در سواحل جنوبی، شمالی و آب های داخلی است.

منصوری اعلام کرد: در این راستا 40 هزار هکتار از این عرصه ها برای آبزی پروری شناسایی شده و در خیلی از این شهرک ها کارهای اجرایی اجرا شده است و در سال 99 اولین مجموعه از این شهرک ها در سواحل جنوبی کشور به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور اضافه نمود: این مهم در فراوری محصولات آبزی پروری به ویژه میگو و ارزآوری و اشتغال پایدار در استان های جنوبی (خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر) مؤثر خواهد بود و سطح فراوریات را سه برابر ظرفیت فعلی افزایش خواهد داد.

وی گفت: به منظور فراوری و اشتغال پایدار در لرستان احتیاج است سرعت ایجاد شهرک های گلخانه ای را شتاب بیشتری داده و توسعه دهیم.

منصوری با بیان اینکه 100 میلیارد تومان برای احداث زیرساخت ها در استان لرستان هزینه و بالغ بر 1500 میلیارد تومان برای توسعه واحدها در استان سرمایه جذب خواهد شد، اضافه نمود: سیاست و رویکرد بعدی وزارتخانه در احداث شهرک های کشاورزی سرمایه بخش کشاورزی بکار گیریم و کمتر به منابع دولتی اتکا گردد.

این مسئول مطرح نمود: با این اوصاف در استان لرستان 10 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شناسایی 40 هزار هکتار از عرصه های کشور برای آبزی پروری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 40 هزار هکتار از عرصه های کشور برای آبزی پروری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید