رویترز: ازسرگیری تولید نفت عربستان هفته ها طول می کشد

به گزارش سفر با کشتی کروز، ایسنا نوشت: یک منبع مطلع در بخش انرژی به رویترز گفت، هنوز مشخص نیست توقف تولید نفت تا کی ادامه خواهد یافت زیرا خسارت هایی که در اثر حمله انصارالله به زیرساخت ها وارد شده بسیار گسترده هستند و امکان جبران آن یک شبه ممکن نیست.

رویترز: ازسرگیری تولید نفت عربستان هفته ها طول می کشد

به گفته این منبع مطلع، صادرات نفت خام عربستان با برداشت این کشور از ذخایر نفتی عظیم خود مانند قبل ادامه خواهد یافت.

این منبع تاکید کرد، تولید مجدد نفت عربستان به طور کامل و از سرگیری کامل تولید نفت توسط این کشور احتمالا هفته ها طول بکشد نه چند روز.

این منبع مطلع این اظهارات را در اشاره به پیامدهای حمله به مجموعه پالایشگاهی شرکت آرامکو در دو منطقه بقیق و خریص در شرق کشور بیان کرد.

این حمله منجر به توقف 5.7 میلیون بشکه نفت از تولیدات عربستان در روز شد و مسؤولان سعودی تاکنون جدول زمانی برای بازگشت کامل به چرخه تولید ارائه نکرده اند.

یحیی سریع، سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن که مورد حمایت انصارالله است، گفته بود، این حمله به واسطه 10 پهپاد انجام گرفت و در چارچوب پاسخ بازدارندگی است.

حمله به تاسیسات نفتی سعودی روز شنبه منجر شد بیش از نیمی از تولید نفت این کشور یا معادل بیش از 5 درصد از نفت جهانی متوقف شود.

همچنین یک مقام آمریکایی در اشاره به گسترده ای سطح عملیات به رویترز گفت، 19 نقطه در این دو مجموعه پالایشگاهی مورد حمله قرار گرفته اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "رویترز: ازسرگیری تولید نفت عربستان هفته ها طول می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: ازسرگیری تولید نفت عربستان هفته ها طول می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید