رهبر یکی از احزاب مخالف در ترکیه به سوریه سفر می نماید

رهبر حزب مخالف ترکیه ای وطن مدعی شد که رئیس جمهوری سوریه از او برای سفر به دمشق دعوت نموده است.

رهبر یکی از احزاب مخالف در ترکیه به سوریه سفر می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دوغو پِرینچِک، رهبر حزب معارض و ملی گرایی وطن ترکیه رسما دعوت شده است که به سوریه سفر کند.

وبسایت خبری تـرک پرس آدینه (25 مرداد) نوشت که پرینچک گفته است که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه شخصا از او دعوت نموده است به دمشق سفر کند.

رهبر حزب مخالف حزب حاکم ترکیه گفت که بنا بر این دعوت، سپتامبر آینده (شهریور) به سوریه سفر نموده و با بشار اسد دیدار خواهد نمود.

دوغو پرینچک گفته که است که رئیس جمهوری سوریه نقش محوری در سرانجام دادن به وجود گروهک های تروریستی داعش و پ.ک.ک در شمال سوریه دارد.

او گفت که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در اینکه با دولت سوریه تماس و ارتباطی ندارد، مرتکب اشتباه بزرگی شده است؛ چرا که هماهنگی با سوریه، ترکیه را از بسیاری خطرات دور می نماید.

پرینچک از اردوغان خواست در هیأتی که قرار است به همراه وی به سوریه برود، مشارکت نموده و نماینده بفرستد. او گفت که در سفر آینده خود به دمشق، حامل طرحی برای حل بحران ایجاد شده بین ترکیه و سوریه از سال های پیش است.

رهبر حزب وطن ترکیه ابراز امیدواری کرد که مخالفان دولت سوریه ترک سلاح نموده و دولت نیز در حق آن ها، فرمان عفو عمومی صادر کند، به گونه ای که این عفو شامل همه گردد. پرینچک مدعی شده است که دولت سوریه، ایران و روسیه با این طرح وی موافقت نموده اند.

از زمان شروع بحران سوریه از سال 2011 و حمایت اردوغان از مخالفان دولت سوریه، روابط دو کشور قطع و در برهه ای متشنج شد. دمشق حضور نیروهای ترکیه در شمال سوریه را غیر قانونی و اشغالگری می خواند و هرگونه مذاکره با آنکارا را منوط به سرانجام اشغالگری ترکیه می داند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رهبر یکی از احزاب مخالف در ترکیه به سوریه سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر یکی از احزاب مخالف در ترکیه به سوریه سفر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید