رئیس کمیته ملی المپیک: ملایی و علیزاده تحت تاثیر القائات تصمیم اشتباه گرفتند، تسلیم نشدیم

به گزارش سفر با کشتی کروز، این 2 تیم اگر به ایران بیایند، باز هم بازنده خواهند بود. آنها می خواهند این 2 تیم را به مرحله گروهی بیاورند به همین دلیل اصرار دارند این 2 بازی در زمین بی طرف مثل قطر و عمان انجام گردد و بقیه را آنالیز می نمایند.

رئیس کمیته ملی المپیک: ملایی و علیزاده تحت تاثیر القائات تصمیم اشتباه گرفتند، تسلیم نشدیم

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ایران کشور امنی است و تسلیم خواسته کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی شویم.

به گزارش فارس، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک درباره اتفاقات اخیر فوتبال، گفت: این یک پازل از پروژه بزرگ بوده که برای ملت ایران طراحی شده است. این در ادامه همان پروژه تحریم مالی و انزوای سیاسی است. آنها می دانند نسل جوان به فوتبال علاقمند است می خواهند این نشاط اجتماعی را از ملت بگیرند. اعتقاد دارم کشورهای عربی تحت تاثیر فشار جهانی یک نوع فرمانبری می نمایند.

وی که با رادیو تهران گفت وگو می کرد، ادامه داد: ظرفیت مجلس شورای اسلامی، وزارت امور خارجه، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به کار گرفته شده و اقدامات لازم اجرا شده است. ما در وزارت خارجه دیروز صبح جلسه ای داشتیم و تقسیم کاری انجام شد با کدام کشورها چه گفت وگوهایی صورت بگیرد. من به رئیس شورای المپیک آسیا نامه زدم و وزیر ورزش هم با شیخ سلمان رئیس AFC صحبت نموده است. برداشت من این است این تصمیم از اراده آنها خارج است. فشارهای بیرونی، خیانت عربستان و بحرین این خیانت را تکمیل می نماید.

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که آیا قرار است اتفاقات جدیدی رخ دهد، اعلام کرد: 2 تیم باشگاهی بحرین و کویت در این دوره 17 ساله بازی ها نتوانسته اند از پلی آف به گروهی بیایند. این 2 تیم اگر به ایران بیایند، باز هم بازنده خواهند بود. آنها می خواهند این 2 تیم را به مرحله گروهی بیاورند به همین دلیل اصرار دارند این 2 بازی در زمین بی طرف مثل قطر و عمان انجام گردد و بقیه را آنالیز می نمایند.

صالحی امیری یادآور شد: این اقدام یک نکته دارد و اینکه می خواهند ما را به امر موهوم درگیر نمایند. این پیشنهاد مورد قبول واقع نشد. جمع بندی ما این شد تسلیم این خواسته ها نشویم. اگر مقاوت نکنیم، باید در مقدماتی جام جهانی و سایر مسابقات به خواسته آنها تن دهیم. تهران واقعا امن است، اظهار ناامنی یک جعل و دروغ است. گفته اند تهران تظاهرات شده، در پاریس هم شده است. آیا در عربستان و عراق شرایط امنیت است؟ چطور این موضوع را به کشورهای دیگر تعمیم نمی دهند؟ می گویند پروازها به تهران نمی آید این دروغ است و پروازهای خارجی مثل ترکیه و روسیه در ایران می نشیند. فقط بحث فوتبال نیست، بلکه بحث فراتر است، اینکه می خواهند یک امر ناحق را تحمیل نمایند. آخرین تصمیم اینکه اگر این پافشاری ها باشد، ما به دادگاه بین المللی ورزش شکایت می کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه این مصاحبه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه ورزشکارانی که تابعیت کشورهای دیگر را پذیرفته اند، آیا تدبیری اندیشیده شده، توضیح داد: باید 3 نکته را ببینیم؛ اینکه عده ای در کشور مهاجرت می نمایند. ما 15 لژیونر در کشورهای مختلف داریم و وقتی تیم ملی فراخوان می دهد، می آیند. این موضوع مسئله ای ندارد. نکته دوم اینکه ما سال جاری 5 مورد مهاجرت داشتیم و در مقابل حجم مهاجرت رقم زیادی نیست. در کشورمان میلیون ها نفر ورزشکار هستند. نکته دیگر اینکه عوامل غیرسیاسی در مهاجرت ها دخیل است. ما این موضوع را کاملا آنالیز نموده ایم.

وی ادامه داد: مثلا در پاریس یکی از شهرهای فرانسه یک شطرنجباز را دعوت نموده و 7 هزار یورو به او حقوق می دهد تا برایشان بازی کند. در داخل پرداخت چنین مبلغی غیرممکن است. اینها انگیزه ثانوی است. ما در خیلی از رشته ها با تراکم روبرو شده ایم. مثلا افرادی در رنک های بالا قرار گرفته اند و جای رقابت برایشان بسته شده است بنابراین فرد می خواهد فضای جدید ایجاد کند. به ما ورزشکاری به نام خانم فصیحی مراجعه می کرد و می خواست به باشگاهی در صربستان برود. من از دوستان خواهش کردم جلوی او را نگیریم تا بتواند ظرفیت خودش را نشان دهد. آخرین خبری این بود که او در بازی باشگاهی صندلی اول را به دست آورد و رئیس فدراسیون گفته او یکی از شانس ها برای کسب سهمیه است. او به من گفت من در اختیار جمهوری اسلامی هستم.

صالحی امیری بیان کرد: ما می توانیم 2 رویکرد داشته باشیم؛ پدرانه، تخریبانه. ما می توانیم راه را برایشان باز کنیم. آنها هر وقت تصمیم گرفتند برگردند هیچ محدودیتی ندارند. وزیر ورزش در ملاقات با توماس باخ گفت ورزشکار ممنوع الخروج و ورود نداریم. رسما اعلام می کنیم این کشور متعلق به همه ملت است. آنهایی هم که قهر نموده اند، برمی گردند. رویکرد ما باید جذب باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ملایی و علیزاده در این چارچوب می گنجند؟ توضیح داد: آنها تحت تاثیر القائات دیگران دست به تصمیم غلط زدند. باید آنها را متقاعد کنیم تصمیمی که گرفته اند درست نیست. کیمیا علیزاده مصدومیت 2 ساله داشت و در اینجا همه نوع حمایتی شد تا دوباره به تاتامی برگردد. بی انصافی است که به این همه خدمات بخواهد لطمه بزند. ملایی هم هیچ وقت انگیزه فرار نداشت و رئیس فدراسیون جهانی دست به اقدام غیراخلاقی زد. ما به CAS شکایت نموده ایم. به ملایی در ابتدا وعده دادند و بعد به مغولستان فرستادند. متاسفانه ملایی در رنکینگ جهانی سقوط نموده است. ما بدون جنجال، استراتژی جذب ورزشکاران به سرزمین مادری را دنبال می کنیم. کوشش می کنیم آنها را برگردانیم.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می گردد به بعضی از مدال آوران کمتر توجه می گردد و در مقابل به بعضی توجهات زیادی صورت می گیرد، توضیح داد: باید مکانیزمی ایجاد کنیم توزیع عادلانه باشد. ما طبق آیین نامه عمل می کنیم. به بعضی از ورزشکاران در استان ها توجه زیادی می گردد و حتی آپارتمان هم تعلق می گیرد مثل کیمیا علیزاده. ما باید با یک آیین نامه در سطح ملی این موضوع را حل کنیم.

منبع: عصر ایران

به "رئیس کمیته ملی المپیک: ملایی و علیزاده تحت تاثیر القائات تصمیم اشتباه گرفتند، تسلیم نشدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیته ملی المپیک: ملایی و علیزاده تحت تاثیر القائات تصمیم اشتباه گرفتند، تسلیم نشدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید