جایزه بزرگ جشنواره ساپورو ژاپن به سینمای ایران رسید

به گزارش سفر با کشتی کروز، دهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ساپورو ژاپن که از 7 اکتبر مصادف با 15 مهرماه در شهر ساپورو واقع در شمال ژاپن آغاز به کار کرده بود، روز 19 مهرماه با سرانجام یافتن نمایش آثار کوتاه در بخش های مختلف به کار خود سرانجام داد.

جایزه بزرگ جشنواره ساپورو ژاپن به سینمای ایران رسید

در این دوره از جشنواره، امید عبدالهی با سه فیلم کوتاه داستانی پانسمان، کورسو و میزبان به عنوان تنها نماینده سینمای ایران، به همراه فیلمسازانی از کشورهای هلند و سوئیس در بخش رسمی مسابقه بین المللی فیلمسازان حضور داشت.

بخش مسابقه فیلمسازان، مهمترین بخش این جشنواره محسوب می شود که شرکت کنندگان آن برای کسب جایزه بزرگ این بخش به رقابت با هم می پردازند. در مراسم اختتامیه جشنواره ساپورو هم که شب 19 مهرماه 94 برگزار گشت، داوران بین المللی این جشنواره امید عبدالهی فیلمساز ایرانی را شایسته دریافت جایزه بزرگ ساپورو اعلام کردند.

ریاست هیات داوران این دوره از جشنواره برعهده نابوهیکو اوبایاشی کارگردان برجسته ژاپنی بود که داورانی از کشورهای فرانسه، کره جنوبی و کانادا او را در امر قضاوت همراهی کردند.

فیلم های کوتاه داستانی میزبان و کورسو از محصولات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هستند که پیش از این حضور موفقی در جشنواره های متعددی نظیر تو-اکران سوئیس، گراند اف لهستان، آرچی پلاگو ایتالیا و کلرمون فران فرانسه داشتند.

بزودی سه فیلم کوتاه پانسمان، کورسو و میزبان در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران عمومی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جایزه بزرگ جشنواره ساپورو ژاپن به سینمای ایران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه بزرگ جشنواره ساپورو ژاپن به سینمای ایران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید