تمجید مدرس فیفا از داوری ایران: مانند فغانی در قاره آسیا نیست

به گزارش سفر با کشتی کروز و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، محمدصالح سوبخیدین در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره توجیهی پیش فصل داوران و یاری داوران لیگ برتر فوتبال در مورد استفاده از سیستم یاری داور ویدئویی، عنوان نمود: وقتی این تکنولوژی را در مسابقات داخلی بهره ببرید از داوران ایران در رقابت هایی که تحت پوشش فیفا و ای اف سی است، بهره خواهیم برد. برای فیفا در انتخاب داوران بمنظور قضاوت در جام جهانی خیلی مهم است که آنها به سیستم یاری داور ویدئویی، مسلط باشند.

تمجید مدرس فیفا از داوری ایران: مانند فغانی در قاره آسیا نیست

وی در ادامه گفت: همزمان با کلاس VAR که در ایران برگزار گردید، چند داور ایرانی را به مالزی دعوت کردیم که علیرضا فغانی و موعود بنیادی فر در این کلاس شرکت کردند. همچنین بنیادی فر اطلاعات زیادی درباره سیستم وار داشت و در کلاس پیروز بود.

مدرس فیفا درباره حضور داوران جوان در این کلاس آموزشی، گفت: از سال 2011 که به عنوان مدرس داوری آسیا انتخاب شدم ، برای نخستین بار است که چنین ساماندهی برای داوران پیش فصل می بینم و فدراسیون فوتبال ایران نیز به خوبی آن را اجرایی نموده است. از آنجا که فوتبال ترکیبی از تجربه و نیروی جوانی است، این گردهمایی می تواند به پیروزیت داوران فوتبال ایران یاری کند. برای همین نمی توانم بگویم سن چقدر مهم است.

وی با اشاره به شرایط داوران ایران گفت: تاکنون اشتباه خاصی از داوران ایران در مسابقات مهم ندیده ام و رسانه است که در داخل کشور آنها را تحت فشار قرار می دهد. رسانه ها نباید داوران را تحت فشار قرار داده و موجب استرس آنها در قضاوت شوند ، بلکه باید صحنه هایی که داوران به خوبی قضاوت می نمایند را رسانه ای نمایند.

سوبخیدین با تاکید بر اینکه در ایران سطح داوری بالا است، اضافه نمود: علیرضا فغانی داوری است که به قله های داوری جهان فکر می نماید و زمانیکه می خواهد به آنجا برسد تمرین، تمرین و تمرین می نماید و با تحمل سختی ها به آن صندلی می رسد. داوران با استعداد ایرانی برای پیش دریافت از فغانی کار سختی دارند و اگر می خواهند مانند او باشند باید از همین امروز آغاز نمایند. مانند فغانی واقعا در سطح آسیا نداریم که بتواند به این خوبی در جام جهانی قضاوت کند.

وی اضافه نمود: در حال حاضر کل جهان به داوری فغانی ایمان آورده اند. البته تفاوت سایر داوران با فغانی این است که او برای هدفی که دارد مدام تغییر می نماید و بعد سختی ها را تحمل نموده و جلو می رود. آنچه مسلم است اگر داوران جوان بخواهند به این سطح برسند، باید به جز این دوره ها، همچنان به یادگیری و پیشرفت ادامه دهند. اگر فکر کنید همین کلاس ها برای پیروزیت کافی است، اینجا است که خاتمه شما رقم زده می گردد.

سوبخیدین در خاتمه با اشاره به کوشش فدراسیون برای اجرای سیستم یاری داور ویدئویی، گفت: شرایطی که در فوتبال هر کشوری است، معین نماینده استفاده از این سیستم است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تمجید مدرس فیفا از داوری ایران: مانند فغانی در قاره آسیا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید مدرس فیفا از داوری ایران: مانند فغانی در قاره آسیا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید