ادامه درگیری کُردها با ارتش ترکیه در خاک سوریه

به گزارش سفر با کشتی کروز، ایرنا نوشت: در حالی که وزارت دفاع ترکیه شب گذشته از شروع ورود نیروهای زمینی خود به شمال سوریه به منظور ایجاد منطقه امن اطلاع داد، خبرهای رسیده از نقطه مرزی حاکی از ادامه درگیری نیروهای کُرد با ارتش سوریه است.

ادامه درگیری کُردها با ارتش ترکیه در خاک سوریه

بنابر اعلام منابع سوری، ارتش ترکیه شامگاه چهارشنبه پیشروی به سمت مرز سوریه را در چارچوب عملیات موسوم به چشمه صلح شروع و از مرز این کشور عبور کرد.

در این عملیات ارتش سوریه از چهار محور به سمت منطقه تل ابیض و رأس العین به حرکت درآمد.

ترکیه میخواهد با ایجاد منطقه امن به طول بیش از 230 کیلومتر و عرض 30 الی 40 کیلومتر در امتداد مرزهای سوریه، علاوه بر دور کردن نیروهای دموکراتیک سوریه قسد از این منطقه زمینه را برای اسکان دو میلیون 300 هزار آواره سوری ساکن ترکیه ایجاد کند.

دولت سوریه با انتقاد شدید از این اقدام ترکیه آن را اشغالگری جدید خوانده است.

رسانه های وابسته به نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه نیز از درگیری میان کُردها و ارتش ترکیه در امتداد خطوط مرزی اطلاع دادند.

درگیری ها تقریباً در امتداد کل خطوط مرزی همچنان ادامه دارد و نیروهای دموکراتیک کرد سوریه در حال واکنش به حملات ترکیه به مناطق مختلف در شمال سوریه از جمله شهر کوبانی هستند که ارتش ترکیه آن را زیر آتش گرفته است.

ترکیه عصر روز گذشته از شروع عملیات نظامی تحت عنوان چشمه صلح در شمال سوریه اطلاع داد و حدود شش ساعت پس از آن نیروهای زمینی ارتش این کشور نیز وارد خاک سوریه شدند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ادامه درگیری کُردها با ارتش ترکیه در خاک سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه درگیری کُردها با ارتش ترکیه در خاک سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید